Ceviz Büyüklüğündeİzliyorduk, izlerken de anlamaya, hissetmeye çalışıyorduk. Tabi ne kadar hissedebilirsek.. Yaşamadığımız bi durumu ne kadar anlayabilirsek o kadar anlayabiliyorduk.

Daha önce hiç bilmediğin hiç yemediğin bir yemeğin tadını bilememek kadar basitti aslında. Evet soğan ve salçayla kavrulduğunu bilir ve bu bildiğin tattan yola çıkarak katabileceği lezzeti tahmin edebilirsin, ama o kadar işte. Hepsini bilebilir misin? O bütünün nasıl olduğunu?

Yahu hiç yememişsin ki, damağında nasıl bir tat bırakacak ve sen bu tadı sevebilecek misin yahut da yakacak mı acep, nereden bilesin? Yüklenme kendine dünyalı.

Kimse bilmediği bir şeyden sorumlu da değildi aslında. Kızmayın çevrenizdekilere ve kendinize. Sürekli anlaşılmayı beklemek yerine, yeni cümleler kurmaya çalışın. Bu yeni cümlelerle siz de yenilemeye çalışın kendinizi.  Ceviz büyüklüğündeki bir dertten n’ olur ki? Hem ben cevizi çok severim…


4 yorum:

 1. "Sürekli anlaşılmayı beklemek yerine, yeni cümleler kurmaya çalışın" bu çok hoşuma gitti teşekkürler günümü aydınlattığın için :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim. Bu güzel geri bildirimin için;) Aydınlatabildiysem ala;)

   Sil
 2. Ay evet yaaa herkes anlayış bekleme derdinde
  Ben de diyorum ki bu insanlara gölge etme başka ihsan istemez .
  Yoruldum çünkü

  YanıtlaSil

Şişt pişt, orada olduğunu biliyorum!
Yorumların benim için çok önemli, öyle okuyup okuyup kaçmak yok;)

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı