Herkese Benden Çay Şakir e De Çay

herkese benden çay

Sizi gidi işe gitmek için karları aşmak zorunda kalan zavallıcıklar, bugün tatil yehhu diye yataktan kalkan zıpırlar (temsili ben), tatil nasılsa diyerekten uzunca bir süre yataktan kalkmak istemeyen koca popolu miskinler, kahvaltı masasında çayını yudumlayanlar, yumurtayı haşlamamı yapsam omlet mi diye düşünenler, her yerde kar var diye şarkı mırıldananlar, yollar kilit diye isyan eden şoförler, ah keşke örtmen olsaydım diye kedinin ciğere baktığı gibi bakan, sonrasında gıcık olup isyan eden sevimliler, sevgilisiyle kavga edip son görülmesini takip eden aptal aşıklar, perdesini aralayıp karı seyreden ormantikler, keşke bir sevgilim olsaydı da el ele yürüseydim karlarda diye içlenenler, sevdiceği uzakta olup da  hüzünlenen içli köfteler, bugün neler yapmam ki diye düşünüp hala bi şey yapamamış olanlar, pencere kenarındaki çiçeklerini sulayanlar, akşama ne yemek yapsam diye düşünenler, kocasına dırdır edip işe uğurlayanlar….

Tatil konseptiyle kendi penceremden değinmeye çalıştığım sevgili örneklem kişiler :)

Herkese benden çay!  Şakir’ e ?  Şakir’ e çay yok!Yok be Şakir’ e de olsun, yazık o da içsin bugün, içimden geldi :)

Şakir abi, Şakir dayı her neyse işte. Seni de unutmadık bugün,

Şakir’ e de benden çay.
Şakir mi kim?
Hey sen, sen olabilirsin mi ki ? 11 yorum:

 1. çok beğendim çokta güldüm :) Öğretmenlik noktasına değinecek olursak yapması dert bir o kadar da herkesin olmak için yanıp tutuştuğu ateşten gömlektir bana göre :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aman ne güzel, güldürebildimse;) En sevdiğm, hep gülünüz:)) Öğretmenliğe dair düşüncenize ise ayrıca bayıldım :)) Katılıyorum

   Sil
  2. Sürpriz misafir 'e Afedersiniz isminiz Şebnem mi ?

   Sil
  3. Şebnem immm güzel isimmiş:) Ama değilim

   Sil
  4. Şebnem immm güzel isimmiş:) Ama değilim

   Sil
 2. Güzel oldu kar yaaa:) Kimine işkence olsa da... İnsanlar genelde mutluydu sokaklarda... Ben de alırım bir bardak çay:) Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle, hele tatil tadından yenmiyo vallahi:) Çay her daim, buyrun ;)

   Sil
 3. İnanmayacaksınız ama kar güzel yağarsa ben de 'Her Yerde Kar Var'I söylemeyi seviyorum ortama çok uyuyor, çaylar için teşekkürler:)))elinize sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahaha:)) Vallahi ben de söylüyorum. Bir de karlar düşer şarkısını söylüyorum:)
   Afiyetler ossun

   Sil

Şişt pişt, orada olduğunu biliyorum!
Yorumların benim için çok önemli, öyle okuyup okuyup kaçmak yok;)

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı